Jak rozładować złość?

Gniew jest energią fizyczną, dlatego istnieją sprawdzone sposoby na jego rozładowanie. Nasza złość jest sumą stanu psychicznego i fizjologicznego, nie ma wątpliwości, że ciągłe tłumienie i gromadzenie w ciele negatywnych emocji działa destrukcyjnie. Co zatem należy zrobić?

Po pierwsze, warto spróbować aktywności fizycznej jako katalizatora. Ruch może mieć zbawienne działanie, zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. Wybierzmy taką aktywność, która sprawi nam jak najwięcej przyjemności – bieganie, tanieć, trening siłowy, jazda na rowerze - to co lubimy najbardziej.

Jak radzić sobie z samotnością?

Samotność objawia się na wiele sposobów. Doświadczamy jej w różnych życiowych sytuacjach, choćby w chwilach gdy samotnie stawiamy czoła trudnym i nieprzewidzianym sytuacjom. Żyjemy w coraz to większym oddaleniu od innych, w swoich prywatnych światach -  gdzie nawet najbliższe osoby nie są zaangażowane w nasze sprawy. Zanikające relacje międzyludzkie i  społeczne, są przejawem coraz powszechniejszego poczucia samotności.

Terapia dla par - sposób na kryzys w małżeństwie

W dzisiejszym świecie rozwody są na porządku dziennym. Młodzi ludzie często podejmują decyzję o zamążpójściu w sposób niezbyt przemyślany - kierując się burzą hormonów, "motylami w brzuchu", w okresie, kiedy wzajemnie zauroczenie i fascynacja są bardzo silne. W takim stanie bardzo ciężko jest podejmować racjonalne decyzje. Nie chce się widzieć partnera takim, jakim jest, lecz idealizuje się go i życie z nim.

Polityka prywatności

Aneta Kuśmierczyk - ZnanyLekarz.pl